Είστε εδώ

Μαθήματα

1ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
1ΕΣΘ1 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ I Περικλής Χούρσογλου 6 7
1ΣΕ1 ΣΕΝΑΡΙΟ I Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 3
1ΠΑ1 ΠΑΡΑΓΩΓΗ I Κώστας Κεφάλας 4 3
1ΦΩ2 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ I Έλενα Εφέογλου
Παναγιώτης Σαλαπάτας
3 3
1ΜΟ1 ΜΟΝΤΑΖ I Αθανασία Στεργιάκη
Απόστολος Καρακάσης
3 3
1ΘΚ2 ΘΕΩΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ I Ελευθερία Θανούλη 4 3
1ΙΚ2 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ I Δέσποινα Κακλαμανίδου 4 3
1ΙΤ1 ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΕΧΝΗΣ Ι 3 3
1ΞΓ1 ΑΓΓΛΙΚΑ Ι 2 2
1ΞΓ1 ΓΑΛΛΙΚΑ Ι 2 2
1ΞΓ1 ΙΤΑΛΙΚΑ I 2 2
1ΞΓ1 ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ I 2 2
1ΞΓ1 ΕΛΛΗΝΙΚΑ I 2 2
ΦΕΓΣ1 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ Ι Τάσος Τυρίμος 3 3
2ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
2ΕΣΘ1 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ II Περικλής Χούρσογλου 6 7
2ΣΕ2 ΣΕΝΑΡΙΟ II Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 3
2ΦΩ2 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ II Έλενα Εφέογλου
Παναγιώτης Σαλαπάτας
4 3
2ΗΜ1 ΗΧΟΣ – ΜΟΥΣΙΚΗ Ι Χρήστος A. Γούσιος 3 3
2ΘΚ2 ΘΕΩΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ II Ελευθερία Θανούλη 4 3
2ΙΚ2 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ II Δέσποινα Κακλαμανίδου 4 3
2ΣΓ1 ΕΙΣΑΓΩΓΗ ΣΤΗ ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ - ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ Αντώνης Δαγκλίδης 3 3
2ΙΤ1 ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΕΧΝΗΣ ΙΙ 3 3
2ΞΓ1 ΑΓΓΛΙΚΑ ΙΙ 2 2
2ΞΓ1 ΓΑΛΛΙΚΑ ΙΙ 2 2
2ΞΓ1 ΙΤΑΛΙΚΑ II 2 2
2ΞΓ1 ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ IΙ 2 2
2ΞΓ1 ΕΛΛΗΝΙΚΑ II 2 2
ΦΕΓΣ2 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΙΚΟΥ ΣΧΕΔΙΟΥ ΙΙ Τάσος Τυρίμος 3 3
3ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
3ΕΣΘ1 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗΣ I Περικλής Χούρσογλου 6 7
3ΣΕ2 ΣΕΝΑΡΙΟ III Κλεονίκη Δρούγκα
Παναγιώτης Ιωσηφέλης
3 3
3ΠΑ1 ΠΑΡΑΓΩΓΗ II Κώστας Κεφάλας 4 3
3ΦΩ2 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ III Έλενα Εφέογλου
Παναγιώτης Σαλαπάτας
4 3
3ΗΜ1 ΗΧΟΣ-ΜΟΥΣΙΚΗ ΙΙ Χρήστος A. Γούσιος 3 3
3ΜΟ2 ΜΟΝΤΑΖ II Αθανασία Στεργιάκη
Απόστολος Καρακάσης
3 3
3ΙΚ2 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΚΑΙ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗΣ III Δέσποινα Κακλαμανίδου 4 3
3ΘΚ2 ΘΕΩΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ III Δέσποινα Κακλαμανίδου
Χριστίνα Αδάμου
4 3
3ΞΓ1 ΑΓΓΛΙΚΑ ΙΙΙ 2 2
3ΞΓ1 ΓΑΛΛΙΚΑ III 2 2
3ΞΓ1 ΙΤΑΛΙΚΑ III 2 2
3ΞΓ1 ΕΛΛΗΝΙΚΑ III 2 2
3ΞΓ1 ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ IΙΙ 2 2
4ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
4ΕΣΘ1 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ IV Περικλής Χούρσογλου 6 7
4ΣΕ1 ΣΕΝΑΡΙΟ IV Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 3
4ΝΤ1 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ Ι Απόστολος Καρακάσης 3 3
4ΦΩ1 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ IV Έλενα Εφέογλου
Παναγιώτης Σαλαπάτας
4 3
4ΗΜ1 ΗΧΟΣ-ΜΟΥΣΙΚΗ ΙΙΙ Χρήστος A. Γούσιος 3 3
4ΜΟ2 ΜΟΝΤΑΖ III Αθανασία Στεργιάκη
Απόστολος Καρακάσης
3 3
4ΙΚ2 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ IV Χριστίνα Αδάμου 4 3
4ΣΓ1 ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑΣ & ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑΣ Αντώνης Δαγκλίδης 3 3
4ΞΓ1 ΑΓΓΛΙΚΑ ΙV 2 2
4ΞΓ1 ΓΑΛΛΙΚΑ IV 2 2
4ΞΓ1 ΙΤΑΛΙΚΑ IV 2 2
4ΞΓ1 ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ IV 2 2
4ΞΓ1 ΕΛΛΗΝΙΚΑ IV 2 2
5ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
5ΕΣΘ2 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ V Περικλής Χούρσογλου 5 6
5ΣΕ1 ΣΕΝΑΡΙΟ V Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 5
5ΠΑ1 ΠΑΡΑΓΩΓΗ III Κώστας Κεφάλας
Νικόλαος Αλέτρας
4 5
5ΗΜ1 ΗΧΟΣ-ΜΟΥΣΙΚΗ ΙV Χρήστος A. Γούσιος 3 5
5ΜΟ2 ΜΟΝΤΑΖ IV Αθανασία Στεργιάκη
Ιωάννης Κολαξίζης
4 5
5ΘΚ3 ΘΕΩΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ IV Νικόλαος Αλέτρας 4 5
5ΙΚ1 ΙΣΤΟΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ V Ελευθερία Θανούλη 4 5
5ΠΓ1 ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ I Δημήτρης Γουλής 3 4
5ΣΓ1-2 ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ-ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ Ι Αντώνης Δαγκλίδης 4 5
5ΣΓ3 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ Ι Τάσος Τυρίμος 4 5
5ΣΓ4 ΧΩΡΟΣ- ΧΡΗΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ- ΕΝΔΥΜΑ Ι Αντώνης Δαγκλίδης 3 5
ΦΡ1 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ ΜΑΘΗΜΑ Δέσποινα Κακλαμανίδου
Ελευθερία Θανούλη
Χριστίνα Αδάμου
8 4
ΦΨΣ1 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ Ι Τάσος Τυρίμος 2 2
ΦΡ2 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ ΜΑΘΗΜΑ: ΔΥΝΑΜΙΚΗ ΤΩΝ ΟΜΑΔΩΝ: ΘΕΩΡΙΑ ΚΑΙ ΕΦΑΡΜΟΓΗ Κώστας Καφέτσιος 4 3
ΟΟΥ1 ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ Η ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ Κώστας Κεφάλας 3 5
6ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
6ΣΕ2 ΣΕΝΑΡΙΟ VI Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 5
6ΣΘ2 ΥΠΟΚΡΙΤΙΚΗ II Περικλής Χούρσογλου 4 5
6ΠΑ2 ΣΤΡΑΤΗΓΙΚO ΜΑΡΚΕΤΙΝΓΚ Χριστίνα Μπουτσούκη 5 5
6ΠΑ3 ΠΑΡΑΓΩΓΗ IV Κώστας Κεφάλας 4 5
6ΜΟ2 ΜΟΝΤΑΖ V Αθανασία Στεργιάκη
Ιωάννης Κολαξίζης
5 5
6ΘΚ3 ΘΕΩΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ V Δέσποινα Κακλαμανίδου 4 5
6ΠΓ1 ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ II Δημήτρης Γουλής 3 4
6ΓΣ1 ΕΚΦΡΑΣΗ ΚΑΙ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ Στέφανος Τριαρίδης 3 5
6ΦΚ1 ΦΙΛΟΣΟΦΙΑ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Παναγιώτης Δόικος 3 5
6ΣΓ1-2 ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ-ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΙΙ Αντώνης Δαγκλίδης 4 5
6ΣΓ4 ΧΩΡΟΣ- ΧΡΗΣΤΙΚΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ- ΕΝΔΥΜΑ ΙΙ Αντώνης Δαγκλίδης 3 5
ΦΡ1 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ ΜΑΘΗΜΑ Δέσποινα Κακλαμανίδου
Ελευθερία Θανούλη
Χριστίνα Αδάμου
8 4
6ΣΘ3 ΠΕΙΡΑΜΑΤΙΚΟΣ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Περικλής Χούρσογλου 4 5
6ΣΕ3 ΑΦΗΓΗΜΑΤΙΚΕΣ ΣΥΜΒΑΣΕΙΣ ΤΩΝ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΙΚΩΝ ΕΙΔΩΝ Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 5
6ΝΤ1 ΝΤΟΚΙΜΑΝΤΕΡ ΙΙ Απόστολος Καρακάσης 4 5
6ΕΣΘ1 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑΣ VI Περικλής Χούρσογλου 6 6
ΦΨΣ2 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΟ ΨΗΦΙΑΚΟΥ ΣΧΕΔΙΑΣΜΟΥ ΙI Τάσος Τυρίμος 2 2
6ΣΓ3 ΕΛΕΥΘΕΡΟ ΚΑΙ ΓΡΑΜΜΙΚΟ ΣΧΕΔΙΟ ΙΙ Τάσος Τυρίμος 4 5
ΟΟΥ1 ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ Η ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ Κώστας Κεφάλας 3 5
6ΠΑ4 ΠΑΡΑΓΩΓΗ (STREAMING) Νικόλαος Αλέτρας 4 5
7ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
7ΣΕ2 ΣΕΝΑΡΙΟ VII Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 5
7ΣΘ1 ΣΚΗΝΟΘΕΣΙΑ 3 5
7ΠΑ1 ΠΑΡΑΓΩΓΗ V Κώστας Κεφάλας
Νικόλαος Αλέτρας
4 5
7ΦΩ1 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ-VI Δημήτρης Θεοδωρόπουλος
Έλενα Εφέογλου
4 5
7ΦΩ2 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ-VII Δημήτρης Θεοδωρόπουλος
Έλενα Εφέογλου
4 5
7ΗΜ3 ΗΧΟΣ-ΜΟΥΣΙΚΗ VI Χρήστος A. Γούσιος 3 5
7ΜΟ3 ΜΟΝΤΑΖ VI Αθανασία Στεργιάκη
Ιωάννης Κολαξίζης
4 5
7ΣΓ1 ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ ΙΙΙ Αντώνης Δαγκλίδης 3 5
7ΣΓ2 ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ II Αντώνης Δαγκλίδης 3 5
7ΗΜ2 ΗΧΟΣ-ΜΟΥΣΙΚΗ V Χρήστος A. Γούσιος 3 5
ΠΡΑ1 ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ Χρήστος A. Γούσιος 5
7ΠΓ1 ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ IIΙ Δημήτρης Γουλής
Κώστας Καφέτσιος
3 5
ΦΡ1 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ ΜΑΘΗΜΑ Δέσποινα Κακλαμανίδου
Ελευθερία Θανούλη
Χριστίνα Αδάμου
8 4
7ΣΕ3 ΑΦΗΓΗΣΗ ΣΤΗΝ ΤΕΧΝΗ ΤΗΣ ΕΜΨΥΧΩΣΗΣ Κλεονίκη Δρούγκα
Παναγιώτης Ιωσηφέλης
4 5
7ΣΘ2 ΣΚΗΝΟΘΕΤΙΚΟ ΥΦΟΣ Περικλής Χούρσογλου 3 5
7ΜΟΕΘ1 ΜΟΝΤΑΖ- ΕΙΔΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ Αθανασία Στεργιάκη
Ιωάννης Κολαξίζης
2 3
7ΚΠ1 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ ΚΑΙ ΠΑΙΔΙΑ Δημήτρης Γουλής 4 5
7ΚΤΟ1 ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ, ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΚΑΙ ΟΛΟΚΑΥΤΩΜΑ (SHOAH) Δημήτρης Γουλής 4 5
ΟΟΥ1 ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ Η ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ Κώστας Κεφάλας 3 5
8ο εξάμηνο
Κωδ. Τίτλος Διδάσκων Δ.Ω. ECTS
8ΕΡ1 ΕΡΓΑΣΤΗΡΙΟ VIII Κώστας Κεφάλας 6 5
8ΣΕ1 ΣΕΝΑΡΙΟ VIII Παναγιώτης Ιωσηφέλης 3 5
8ΠΑ3 ΠΑΡΑΓΩΓΗ VΙ Κώστας Κεφάλας 3 5
8ΠΑ4 ΠΑΡΑΓΩΓΗ VIΙ Κώστας Κεφάλας 4 5
8ΦΩ1 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ-VIII Δημήτρης Θεοδωρόπουλος
Έλενα Εφέογλου
4 5
8ΦΩ2 Δ/ΝΣΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑΣ-ΙX Δημήτρης Θεοδωρόπουλος
Έλενα Εφέογλου
4 5
8ΗΜ3 ΗΧΟΣ-ΜΟΥΣΙΚΗ VIII Χρήστος A. Γούσιος 3 5
8ΗΜ2 ΗΧΟΣ-ΜΟΥΣΙΚΗ VII Χρήστος A. Γούσιος 3 5
8ΜΟ3 ΜΟΝΤΑΖ VII Αθανασία Στεργιάκη
Ιωάννης Κολαξίζης
5 5
8ΘΚ2 ΘΕΩΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ VII Ελευθερία Θανούλη 4 5
8ΣΓ1 ΣΚΗΝΟΓΡΑΦΙΑ IV Αντώνης Δαγκλίδης 3 5
8ΣΓ2 ΕΝΔΥΜΑΤΟΛΟΓΙΑ ΙV Αντώνης Δαγκλίδης 3 5
8ΘΚ3 ΘΕΩΡΙΑ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ VII Χριστίνα Αδάμου 4 5
ΠΡΑ2 ΠΡΑΚΤΙΚΗ ΑΣΚΗΣΗ Χρήστος A. Γούσιος 5
8ΠΓ1 ΠΑΙΔΑΓΩΓΙΚΗ IV Δημήτρης Γουλής 3 5
ΦΡ1 ΦΡΟΝΤΙΣΤΗΡΙΑΚΟ ΜΑΘΗΜΑ Δέσποινα Κακλαμανίδου
Ελευθερία Θανούλη
Χριστίνα Αδάμου
8 4
8ΣΘ2 ΒΟΗΘΟΣ ΣΚΗΝΟΘΕΤΗΣ - ΣΚΡΙΠΤ Περικλής Χούρσογλου 3 5
8ΕΦ1 ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΙΚΗ ΦΑΝΤΑΣΙΑ ΚΑΙ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΣ Δέσποινα Κακλαμανίδου 3 5
ΟΟΥ1 ΟΠΤΙΚΟΑΚΟΥΣΤΙΚΟ ΟΝΕΙΡΟ ΚΑΙ Η ΥΛΟΠΟΙΗΣΗ ΤΟΥ Κώστας Κεφάλας 3 5

e- ΟΔΗΓΟΣ ΣΠΟΥΔΩΝ

 

Πρακτική Άσκηση

Αριστοτέλειο Πανεπιστήμιο Θεσσαλονίκης, Τμήμα Κινηματογράφου, Θεσσαλονίκη
Κτίριο Διοίκησης, Ισόγειο, Γραφείο 11, T.K. 541 24